Піроплазмоз — бабезиоз у собак , симптоми і лікування

 

sobaki_r_bigl315_1_mainbabezioz-sobak1-300x150images 
Ось і весна за вікном. час відпочинку на свіжому повітрі і прогулянок в лісі. як уберегти свою улюблену собаку від старшно діагнозу -бабезиоз (піроплазмоз)
Лікування піроплазмозу собак проводиться за різними схемами в залежності від тяжкості хвороби .

Симптоми пироплазмоза - слабкість , висока температура , чорна сеча .

Діагноз піроплазмоз ставиться на підставі клінічних ознак , аналізів сечі і крові .

Найчастіше ускладнення пироплазмоза це ниркова недостатність .
лікування

Без лікування смертність собак сягає 98%.

Лікування піроплазмозу собак складається з 4 напрямків:

1. Застосування специфічних лікарських засобів - азидин, беренил, Верібен, імідосан, імізол, піросан, піро-стоп, фортікарб, імідокарб - ці препарати вбивають самих паразитів - це 1 етап лікування. Після цих препаратів йде важкий токсичний період масової загибелі паразитів і уражених еритроцитів.

Решта заходи спрямовані на усунення наслідків життєдіяльності паразитів.

2. Проведення допоміжної терапії спрямованої на підтримку організму в залежності від загального стану - гепато-протектори, серцеві препарати, вітаміни та інше.

3. Форсований ощелачівающую діурез для запобігання ускладнень хвороби і безпосереднє лікування ускладнень.

Через кілька годин після ін'єкції Верібен починається масова загибель бабезий і руйнування уражених еритроцитів, це викликає токсикоз, порушення згортання крові і всі залишки клітин виділяються через нирки, закупорюють ниркові канальці, що в більшій мірі і обумовлює ускладнення у вигляді ниркової недостатності собак.

2 і 3 пункти, часто більш важливі для одужання собаки, хоча паразити гинуть тільки від специфічних ліків зазначених в 1 пункті.

Дуже важливе значення має ранній початок лікування - при цьому зовнішнє одужання настає вже через 1 - 2 дні, в запущених випадках лікування ускладнень затягується на 5 - 20 днів і не завжди призводить до одужання.

4. Очищення крові через фільтр - плазмаферез, гемосорбція. Це відносно новий метод. Він успішно використовується з 2007 року. Дозволяє очистити кров від токсинів, що розпалися еритроцитів, від пошкоджених білків системи згортання крові. Головне що очищення проводиться минаючи нирки і печінку, що захищає їх від пошкодження.

Залежно від клінічної ситуації плазмаферез можна робити відразу при встановленні діагнозу, далі через 5 - 24 години після застосування специфічних засобів з 1 етапу лікування. Далі при уповільненому одужання.
профілактика

До профілактичних заходів належать обробки собак спреями, краплями захищають від бліх і кліщів, застосування аналогічних нашийників за схемами описаним в інструкціях.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *