Отруєння у тварин

На відміну від людей, отруєння у домашніх тварин зустрічаються значно рідше, але, тим не менш, такі випадки бувають. І це зрозуміло, адже домашні улюбленці живуть пліч-о-пліч з людьми, харчуються з ними, і іноді через недбалість і неуважність господарів наражаються на небезпеку.

Найчастіше винуватцями отруєнь домашніх тварин бувають домашні продукти, побутова хімія та рослини. Отрути можуть потрапляти в організм тварини через травний тракт, шкіру і при вдиханні.

Найчастіше у ветеринарні клініки надходять домашні тварини з отруєннями, викликаними щурячою отрутою, дихлофосом, важкими металами, шоколадом, медикаментами, азалій та олеандром. Але й самі, на перший погляд, нешкідливі продукти також можуть викликати серйозні отруєння, наприклад, шоколад.

Часто, не замислюючись про наслідки, і діти, і дорослі поспішають поділитися з кішкою або собакою смачними ласощами, наприклад, шоколадом. Токсичний для тваринах не сам шоколад, а входить до його складу теобромін. Теобромін може бути причиною різних негативних реакцій, як у собак, так і у кішок. Тварини, які страждають на епілепсію, більш схильні до дії теоброміну, ніж здорові.

Якщо говорити про собак, то порода і розмір має велике значення, так як маленькі собаки більш чутливі, ніж собаки великих порід, а щенята страждають особливо важко.

Отруєння шоколадом, а також кави, какао і колою, може викликати у тварин:

 • ураження нервової системи — збудження ЦНС і, як наслідок, блювоту, підвищення температури, підвищення рухової активності, судоми, епілептиформні припадки, порушення орієнтації, галюцинації і порушення дихання
 • ураження серцево-судинної системи — порушення серцевого ритму, а при важких станах — серцеву недостатність. Порушення серцевого ритму може призвести до інфаркту, від якого тварина загине
 • порушення згортання крові — кровоточивість, крововиливи в життєво важливих органах, таких, як серце, печінка, мозок і нирки.

Зміст теоброміну в різних сортах шоколаду різне, в молочному шоколаді його небагато, а в темному, гіркому шоколаді і в деяких сортах какао більш 450-600 мг / унцію. Прийом менше 200 мг теоброміну на кг ваги не смертельно.

Отруєння картоплею бувають, як у людей, так і у собак. Токсична речовина — алкалоїд соланін, знаходиться в зелених пагонах і зеленої шкірці картоплі, коли бульби піддалися сонячному впливу. Тому потрібно бути уважним, так як є тварини, які люблять гризти сиру картоплю. Небажано для собак і включення в їх меню горіхів, особливо волоських, так як волоські горіхи для собак отруйні.

Залежно від отрути, його дія може проявлятися негайно або через кілька днів або навіть тижнів.

Симптоми отруєння:

 1. Судоми або посмикування м’язів.
 2. Блювота і діарея, іноді з кров’ю.
 3. Посилене слинотеча (слина стікає або пузириться).
 4. Почервоніння шкіри навколо вух і очей.
 5. Депресія або збудження.
 6. Кровотеча (наприклад, у випадках поїдання щурячої отрути).
 7. Утворення виразок у роті і на шкірі.
 8. Тварина шкребе лапою морду, посилено облизується.
 9. Набрякання (наприклад, кінцівок і морди).
 10. Підвищена або знижена температура тіла.

 

Якщо ви підозрюєте, що тварина отруїлася, необхідно негайно викликати ветеринарного лікаря або відвезти тварину у ветеринарну клініку. Бажано повідомити лікаря, коли сталося отруєння, яку отруту проковтнутий і в якій кількості. Також лікареві знадобиться інформація про вагу вашої тварини, симптомах (наявності блювоти, тремтіння, слинотечі, а також дані про частоту дихання, серцебиття та температури тіла).

Чи не викликайте блювоту у тварини без консультації з ветеринарним лікарем. Деякі токсини дуже їдкі, і блювота може тільки збільшити поразку.

Для попередження випадків отруєння, будьте уважні! Не годуйте тварин нічим, окрім стандартного і звичного для них раціону. Домашні квіти, які можуть виявитися отруйними для ваших домашніх вихованців необхідно забрати з будинку. Якщо ж ви не можете з ними розлучитися, то приберіть в недосяжні для тварин місця.

Тримайте в спеціально відведених, недоступних для домашніх тварин, місцях побутову хімію, отрутохімікати, чистячі і миючі засоби. Не проводьте обробку будинку, дачі, саду від шкідливих комах або гризунів, коли там знаходяться домашні тварини. Після такої обробки необхідно ретельно прибрати і провітрити приміщення, перш, ніж у нього ви знову приведете своїх домашніх улюбленців.

 

2 комментария
 1. Ответить
  олег

  Найкращий лікар!!!!!
  Велике ДЯКУЮ!!!

 2. Ответить
  Елена

  Виктория Александровна и Анастасия Игоревна, Мурочка просила передать, что она сердечно вам признательна ЗА ЖИЗНЬ, за СПАСЕННУЮ ЛАПУ!!!! Огромнейшее вам СПАСИБО за ваш труд, за ваш высокий профессионализм, за ваши ЗОЛОТЫЕ РУКИ, за вашу заботу, за вашу доброту, за вашу душевность, за ваше терпение и внимание! Вы очень-очень Светлые люди с огромным добрым любящим СЕРДЦЕМ!
  Люди, если вашим питомцам нужна ветеринарная помощь в клинике 03vet.com вам всегда помогут! В этой клинике животных очень любят! В этой клинике врачи изо всех сил стараются вылечить и спасти жизнь!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *