Безпечними рослинами для домашніх тварин є бегонія, колеус, пеперомія, маранта триколірна, кактуси (крім олівцем пейота і канделябра) — вони можуть спокійно співіснувати поряд з вашими вихованцями і не завдадуть шкоди їх здоров’ю, навіть, якщо кішка або собака проявлять інтерес і спробують листочки на смак.

Але ось пеларгонія, алоказия, кротон, філодендрон, епіпремнум, ятрофа, спатифиллум подразнюють шкіру тварин і слизові. А алое, плющ, фіалки, хойя, примула, крокус, сциндапсус, еуфорбія призводять до розладу травлення у тварин.

Впливають на серце польова лілія, олеандр, рододендрон, азалія, каланхое, геллеборус, барвінок рожевий, адениума, алламанда, Мандевілл, катарантус.

Деякі види лілій, листя ревеню, циперус, фікус можуть викликати відмову нирок.

Сік пуансеттии шкідливий не тільки для тварин, але і для людини. У кішок і собак він подразнює шкіру та слизові оболонки. Причому опік може викликати навіть дотик до листка. Дуже небезпечна диффенбахія. Сік цієї кімнатної рослини, що потрапив в очі, викликає кон’юнктивіт, причому, надалі можливі й незворотні зміни рогівки. Якщо тварина пожувати цю рослину, то на язиці з’являються пухирі. А, крім того, порушується робота легенів.

Гортензія містить іони ціаніду. При попаданні цієї рослини в шлунок тварини, у нього виникають сильні болі. Якщо тварина починає тремтіти, значить, є ускладнення в серці, легенях і нирках.

У кімнатної рослини монстера є тоненькі ворсинки. При попаданні в рот вони викликають сильне печіння, набряк мови, блювоту. У тварин можуть виникнути труднощі при ковтанні. Особливо небезпечні листя монстери.

Драцена викликає у тварин слабкість і втрату координації. У кішок розширюються зіниці, утруднюється дихання, починається блювота, частішає серцебиття.

Якщо ви все ж таки ризикнули і розводите перераховані рослини в своїх квартирах, подбайте, щоб тварини не мали до них доступу. Поїдаючи кімнатні рослини, кішки і собаки намагаються таким чином заповнити нестачу вітамінів. Купіть в зоомагазині швидкозростаючу траву — овес, пшеницю, і годуйте нею вихованців.

Але якщо раптом сталося так, що ваш домашній улюбленець постраждав, то при отруєнні кімнатними квітами потрібно терміново надати йому першу допомогу! Найголовніше — необхідно запобігти поширенню отрути по організму. Для цього потрібно викликати у тварини блювоту. Для цього влийте йому в пащу 1 склянку теплої води з розчиненою в ній 1 ч. Л. соди або слабким розчином перманганату калію. Можна ввести в пащу мильну воду за допомогою шприца без голки.

Якщо в роті тваринного вже почалося запалення, значить, отрута почала діяти давно. Нейтралізувати його дію допоможе суміш молока, білків яєць і рослинної олії. Таку суміш можна влити в пащу шприцом. Також необхідно зробити очисні клізми. Якщо отрута кімнатних рослин потрапила на слизові оболонки, необхідно промити їх проточною водою.

І, звичайно, обов’язково зверніться до ветеринара. Візьміть шматочок рослини, яка, на вашу думку, спробував на смак ваш вихованець.